Italian Cuisine in Krakow

Autentyczna włoska restauracja – menu i wino

Restauracje włoskie to w kraju najczęsciej spotykany typ gastronomii. Kochamy włoskie jedzenie gdyż jest smaczne, sycące oraz nie jest kosztowne. Z całą pewnością najczęściej decydujemy się na pizzę. Mocniej zaznajomieni z kuchnią włoską kosztują mniej znane dania – tortellini, gnocchi czy włoskie zupy minestrone.
Szukając prawdziwej włoskiej restauracji trzeba zwrócić uwagę na kilka elementów: jak wiele półproduktów rzeczywiście jest sprowadzanych z Włoch, czy w menu można znaleźć również mniej popularne dania, czy karta win, oferuje klasyczne włoskie wina. Włoska kuchnia to duża różnorodność i potrawy z wielu zakątków kraju. Prawdziwie włoska restauracja stworzy prawdziwie włoski nastrój.

Kuchnia włoska nie jest skomplikowana, co nie zmienia tego, że jest mniej smaczna Z pewnością można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Aromatyczne wina włoskie

Jakakolwiek szanująca się knajpka włoska, która aspiruje do tytułu bycia klasycznym miejscem na gastronomicznej mapie miasta, nie powinna zaniedbywać trunków. Obiad we włoskim stylu z całą pewnością powinien obejmować też trunek. Lampka alkoholu to we Włoszech cos zupełnie naturalnego. Restaurants in Main Market Klasyczne wina włoskie to przede wszystkim toskańskie bolgheri, kalabryjskie ciro a także pantelleria z Sycylii. Restauracja włoska – o ile naprawdę chce być postrzegana jako typowa włoska trattoria, powinna mieć szeroki wybór win.

Klasyczna włoska restauracja

Chcąc zrozumieć wyjątkowość włoskiego gotowania bez wątpienia warto odwiedzić restaurację, która umie podać nie jedynie pasty i pizzę.
Zobacz film