Utrzymanie w Krakowie

Jednym z globalnych problemów w lwiej części miast w naszym kraju jest transport. Polskie województwa są nie dostosowane do tak ogromnego natężenia ruchu, jaki pojawił się poprzez zwiększenie się ilości pojazdów na naszych szosach. Przez to właśnie jedną z najbardziej istotnych inwestycji które musi podjąć niemalże każde województwo jest inwestycja w rozwój dróg i komunikację. Nawierzchnie drogowe i transport miejski to najważniejszy obszar, jaki da przestrzeń na to by polepszyć zadowolenie mieszkańców a także poprawi całokształt infrastruktury miasta.

Na tle okolicznych miast, nowe projekty komunikacyjne w Krakowie silnie się wyróżniają. Krakowianie w referendum opowiedzieli się za budową metra, jednak przed tym jak metro zostanie zbudowane, w komunikację autobusową i tramwajową i drogi potrzeba włożyć sporo pieniędzy . Spośród bardziej istotnych decyzji finansowych warto wymienić:
całkowicie napędzaną elektrycznie siatkę autobusową – jedyną w kraju,
innowacyjne torowisko na Ruczaju,
całkowicie rozwinięty dworzec PKP wraz z miejscem handlowym.
Oprócz tego, w planach miasto przewiduje inwestycje w przynajmniej kilka nowych dróg dojazdowych między już istniejącymi drogami i remonty już powstałych połączeń autobusowych i dróg dojazdowych.
Mieszkańcy remontów nie lubią – utrudnienia w komunikacji i dojazdach do pracy dają się im we znaki w codziennym życiu. Warto jednak mieć jasność tego, że bez inwestycji jakość dróg nie może się poprawić i by mieszkało się lepiej, wymagać trzeba wytrwałości.wybory samorządowe 2014 Kraków
Przekazywanie środków w rozwój transportu to nie jedynie kolejne drogi, jak również lepszej jakości nawierzchnia dróg, która będzie mocniejsza i odporna. (jednym z przykładów może być odporna na ścieranie nawierzchnia drogi na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka oraz na zewnętrznej jezdni Wadowickiej). Oczywiście, Kraków potrzebuje jeszcze wielu remontów i nowych pomysłów, by poruszało się po mieście dobrze. Nie tylko samochodem, ale też autobusami. Ale da się zauważyć wyraźnie, że całość jest na świetnej drodze do tego, by mieszkańcom mieszkało się tu zdecydowanie wygodnie i z zadowoleniem.